Cariere

Vrei sa faci parte din echipa Profihairshop?

Daca ai experienta in domeniul coafurii sau esti pasionat de domeniul frumusetii, te invitam sa te alaturi echipei noastre.

Trimite CV-ul tau pe adresa cariere@profihairshop.ro si aplica pentru unul din posturile disponibileTe rugam sa mentionezi postul pentru care aplici si localitatea.

PROFIHAIRSHOP angajează
pentru magazinele din București, Cluj-Napoca, Constanța, Sibiu și
pentru magazinele noi pe care le vom deschide în viitorul apropiat:

Ești stilist/ă cu experiență și cunoști foarte bine produsele profesionale de coafor, dar nu mai vrei să lucrezi în salon?
Vrei să fii informat despre cele mai noi tehnici și produse?
Vrei să participi la seminarii și training-uri pe Wella, L´Oreal, Joico și alte mărci comercializate de PROFIHAIRSHOP?

Atunci avem jobul ideal pentru tine: CONSULTANT PROFESIONAL / TEHNIC în magazinele PROFIHAIRSHOP.

Îți oferim șansa de a-ți pune în evidență cunoștințele și pasiunea pentru coafură!
Aici ți se vor implini toate visele!
Oferim salariu fix și comision din vânzări.

Trimite CV-ul însoțit de diploma de coafură pe e-mail cariere@profihairshop.ro.

Vrei sa faci parte din echipa Profihairshop? Daca ai experienta in vanzari si esti pasionat de folosirea produselor profesionale de coafura, te invitam sa te alaturi echipei noastre.

Aplica pentru unul din posturile vacante in Bucuresti sau Constanta:
(1) consultant vanzari
(2) consultant tehnic coafura sau
(3) manager magazin

Responsabilitati
- cunoasterea produselor din magazin si a modului de utilizare a acestora
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
- consilierea clientilor prin realizarea de recomandari individualizate
- orientare permanenta catre clienti si urmarirea fidelizarii acestora
- incasarea produselor cash sau card si gestionarea corecta a numerarului rezultat din incasari
- intocmirea actelor zilnice si lunare
- receptionarea marfii, asezarea produselor pe raft, verificare termen de valabilitate produse, actualizarea preturilor la raft
- mentinerea unui mediu de lucru curat si profesionist in magazin

Cerinte
- minim 2 ani experienta in vanzari
- experienta in domeniul coafurii constituie avantaj
- cunoasterea tehnicilor de vanzare
- orientare catre client, flexibilitate, abilitati de comunicare si negociere foarte bune
- cunostinte operare PC (Office Word si Excel)
- implicare permanenta, seriozitate, profesionalism, spirit de echipa

Beneficii:
Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive
Pachet salarial motivant in functie de performantele obtinute in indeplinirea obiectivelor
Traininguri de specialitate

Va rugam sa trimiteti cv-ul dumneavoastra pe mail cariere@profihairshop.ro.

​REFERENT DE SPECIALITATE MARKETING

CANDIDATUL IDEAL
- experienta de minim 2 ani in marketing
- cunostinte avansate Indesign, Corel Draw si Photoshop
- experienta in administrare magazin online, utilizarea Google Adwords si Google Analytics
- capacitate de analiza, sinteza si redactare concisa si corecta a informatiilor
- creativitate, flexibilitate si originalitate, atentie la detalii
- persoana organizata, proactivă
- dinamic, creativ, flexibil
- limba engleza - nivel mediu/avansat

RESPONSABILITATI:
- promovarea imaginii companiei in mediul online si offline
- întocmirea planului de marketing al companiei si coordonarea campaniilor de marketing
- analiza ofertelor şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare
- conceperea si proiectarea materialelor publicitare
- colaborarea cu mall-urile în vederea promovării magazinelor
- comunicarea cu magazinele in vederea promovarii produselor din portofoliul Profihairshop
- intretinerea si actualizarea informatiilor pe site-ul companiei si pe retelele de socializare
- redactare de newslettere, concept bannere web, cresterea traficului si ratelor de conversie

VA OFERIM
- un loc de munca sigur si interesant la o societate care este in extindere si care face parte dintr- un grup de firme romano- german
- o echipa motivata si un colectiv energic
- salariu atractiv
- o atmosfera placuta de lucru

Va rugam sa trimiteti CV-ul dumneavoastra pe mail cariere@profihairshop.ro.